top of page
באנר המייצג מימוש זכויות, בצבע כחול
דף הבית > השירותים שלנו > מימוש זכויות
מימוש זכויות

תביעות למימוש זכויות במוסד לביטוח לאומי

המוסד לביטוח לאומי הוא המוסד האחראי על זכויות אזרחי מדינת ישראל בתחום הביטחון הסוציאלי. מלבד השירותים שניתנים ע"י המוסד המוכרים לציבור, כגון דמי אבטלה, הבטחת הכנסה, השלמת הכנסה וקצבאות ילדים, אחראי המוסד גם על תשלום פיצויים ו/או מענקים בעבור הליכים נוספים המתנהלים בו, כגון: נפגעי עבודה; תאונות דרכים; פטור ממס הכנסה; קצבת נכות כללית; מוגבלים בניידות; נפגעי גזזת; נפגעי פעולות איבה; קצבת ילד נכה; קבלת תו נכה; פטור מאגרת רישוי ועוד.

דיני ביטוח

פוליסות הביטוח לסוגיהן מורכבות ומחייבות הבנה וניסיון. משרדנו מייצג נפגעי תאונות וחולים במימוש זכויותיהם, לרבות פוליסות תלמידים, תאונות אישיות, בריאות, אי כושר עבודה, ביטוח חיים, פוליסות ביטוח נוסעים לחו"ל וביטוחי ספורטאים. 

 

ההתנהלות מול חברת הביטוח אינה מוכרת למרבית המבוטחים. במידת הצורך אנו נלווה אתכם, על מנת לדאוג למיצוי זכויותיכם.

נכות מעבודה

תאונת עבודה בהגדרתה הינה תאונה שאירעה תוך כדי עבודה ועקב עבודה אצל המעביד או מי מטעמו. מרבית הנפגעים בתאונות עבודה אינם ערים לזכויותיהם בעקבותיה. משרדנו מייצג נפגעים אלה בתביעות נגד המעסיקים ומבטחם, תוך מימוש זכויותיהם במוסד לביטוח לאומי. 

 

ההתנהלות מול המעסיק והמוסד לביטוח לאומי אינה מוכרת למרבית הנפגעים ואנו עומדים  לשירותכם.

 

כמו כן במקרה של תאונת עבודה יש לבדוק האם קיימת פוליסה תאונות אישיות ו/או כל פוליסה המכסה את הנזק שנגרם בעקבות התאונה.

תאונות אישיות

מרבית האנשים אשר רוכשים פוליסה תאונות אישיות אינם מודעים כי במקרה של תאונה הם זכאים לפיצוי לא רק בגין שברים אלה גם בגין נכות שנגרמה בעקבות התאונה. במידה והנכם מחזיקים בפוליסה תאונות אישיות ועברתם תאונה קמה לזכותכם הזכות לתבוע את נכותכם בעקבות התאונה ולקבל פיצוי (על פי תנאי הפוליסה).

אובדן כושר עבודה

אנשים רבים נזקקים במהלך חייהם לסיוע מקצועי, כאשר הם מגיעים לסיטואציה לפיה בעקבות תאונה, פגיעה או מחלה כלשהי, הם לא יכולים לעבוד, למשך זמן זמני או ארוך.

 

בהרבה מצבים, פוליסת ביטוח אובדן כושר עבודה יכולה להציל אותם מבחינה כלכלית.

 

פעמים רבות חברות הביטוח דוחות את התביעות מנימוקים שונים, בהם אי גילוי פרטים על המצב הבריאותי, אי עמידה בתנאי הפוליסה וכן הלאה. כך, קורה מצב מצער שבו, למרות שהמבוטח שילם כל חייו את הפרמיה, ברגע האמת חברת הביטוח מנסה להתנער מחובתה לשלם לו את התגמולים ומערימה קשיים ובירוקרטיות.

 

על כן ישנה חשיבות רבה טרם רכישת ביטוח אובדן כושר עבודה ו/או במצבים בהם יש בידכם פוליסה שכבר נרכשה להתייעץ עם סוכן ביטוח הבקיא בתחום, דבר שיכול למנוע דחיות מיותרות ברגע האמת בו אדם נמצא באובדן כושר עבודה.

תאונות דרכים

תאונות דרכים, הן תאונות קלות והן תאונות קשות שתוצאתן פציעה חמורה ואפילו מוות, מטופלות במסגרת חוק הפיצויים לנפגעי תאונות-דרכים (הפלת”ד), אשר נועד להסדיר את מנגנון הפיצוי לנפגעי תאונות-דרכים ביעילות, תוך הבטחת זכויותיהם השונות של הנפגעים ובני משפחותיהם.

במידה ועברתכם תאונת דרכים קמה לזכותכם הזכות לתבוע את פוליסת ביטוח החובה של הרכב בגין נזקי הגוף שנגרמו בעקבות התאונה אנו נסייע על מנת שתקבלו את מלאו זכויותכם בעקבות התאונה.

תביעות סיעוד

אדם במצב סיעודי הוא אדם אשר בשל מצב בריאות ותפקוד ירודים אינו יכול לבצע בכוחות עצמו חלק מהותי של שלוש משש פעולות יומיומיות לכל הפחות (לקום ולשכב, להתלבש ולהתפשט, להתרחץ, לאכול ולשתות, לשלוט על הסוגרים ולהתנייד).

ולפיכך הוא נזקק לעזרה ולהשגחה או אדם שאובחן כתשוש נפש (דוגמת חולה אלצהיימר או דימנציה וכד’) הזקוק להשגחה ברוב שעות היממה מוגדר אף הוא אדם במצב סיעודי, אומנם רוב החולים הסיעודיים במדינתנו הם חולים בגיל הזקנה, אך לצערנו קיימים לא מעט מקרים בהן אדם נזקק לסיוע סיעוד עקב מחלה או תאונה ללא קשר לגילו.

 

כשאר אדם מגיש תביעה לקבלת תגמולי סיעוד וזאת מכוח הפוליסה אותה שילם מרבית ימי חייו, בין אם זו פוליסה קבוצתית של קופת החולים הניתנת על ידי חברות הביטוח (דקלה / הראל, הפניקס, כלל) ובין אם זו פוליסה אותה רכש באופן פרטי ישירות מחברות הביטוח נאלץ לעבור בירוקרטיות רבות ולא נעימות שבסופן דוחות חברות הביטוח את התביעה בטענות כאלה ואחרות, ולמעשה מתחמקות מתשלום שמגיע למבוטח.

 

האם דחיית חברת הביטוח היא סופית? ממש לא! במקרים רבים חברות הביטוח דוחות באופן שרירותי וללא סיבה מוצדקת את תביעת הסיעוד בין אם בטענה שיקירנו אינו סיעודי ובין אם בטענה שהסתיר מידע מחברת הביטוח וכד’, לצערנו, מרבית המבוטחים שתביעותיהם נדחו על ידי חברות הביטוח מוותרים על זכויותיהם לקבלת תגמולי סיעוד המגיעים להם, מקבלים את קביעת חברת הביטוח "ומרימים ידיים" וזו טעות.

 

במקרה של דחיה תביעת סיעוד, אל תוותרו, אל תרימו ידיים! אנו יודעים שדחיית התביעה מתסכלת מקוממת ולעיתים רבות הנטל של יקרינו עובר אל בני המשפחה, אבל אל דאגה, אנו נעמוד לצדכם תוך ליווי אישי ומקצועי לאורך כל הדרך עד לקבל תגמולי הסיעוד המגיע לכם וזאת ללא פשרות.

פטור ממס הכנסה

אדם הסובל מנכות וממשיך לייצר הכנסה הנובעת מעבודתו, זכאי לפטור מלא מתשלום ממס הכנסה. הטבה זו תחול על עיוורים, על נכים בשיעור של 100% ועל נכים בשיעור של 90% ומעלה משוקלל.

 

שיעור הנכות נקבע על ידי מצב רפואי בלבד ואינו תלוי במצב התפקודי של הנכה, גם אם אדם עובד במשרה מלאה, אך עדיין חולה יהיה זכאי לפטור מלא ממס הכנסה.

 

את הפטור ממס הכנסה ניתן לקבל גם רטרואקטיבית, עד כשש שנים מעבר לשנת המס השוטפת.

התנהלות מול פקיד השומה הנעזר בוועדות הרפואיות של המוסד לביטוח לאומי אינה מוכרת למרבית האנשים, ככול וישנה החלטה לגשת להליך, ישנה חשיבות רבה להכין את "השטח", יש להיעזר בחוות דעת פרטית וכן בגוף מתמחה בתחום בכדי לצלוח את ההליך.

ייפוי כח מתמשך

ייפוי כח מתמשך הינו מסמך משפטי אשר מבטא תפיסה חברתית חדשה, השמה במרכזה את זכותו של כל אדם (בגיר) לחיות את חייו, בהתאם לרצונו ולבחירתו על מנת לתכנן את עתידו לקבוע איך ועל ידי מי יטופלו ענייניו בעתיד, בעת שלא יוכל לטפל בכך בעצמו, בתנאי שהוא מבין את המשמעות, המטרות והתוצאות של מתן ייפוי הכח המתמשך.

גלוי נאות - הנ"ל מתבצע בשיתוף משרד עורכי דין ויעוץ משפטי צמוד

דברו איתנו

חברתנו מתמחה במגוון רחב של תחומים "מימוש זכויות", מתעניינים בנושא מסויים?

צרו קשר לשיחות ייעוץ ראשונית ללא עלות וללא התחייבות

bottom of page